Öztürk Web Tasarım
Basında Biz | Gösteri Sanatları Merkezi
0505 296 98 65

Sosyal Medyada Biz}

Basında Biz

Gösteri Sanatları Merkezi Canko adlı kukla oyunu ile 13 Aralık Pazar Günü, Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde Kocaeli seyircisi ile buluşuyor.

Gösteri Sanatları Merkezi tarafından hazırlanan Canko adlı kukla oyunu Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde tiyatro severlerle buluşacak. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları oyuncusu Selim Taylan Ertuğrul’un yazdığı ve yönetmenliğini yaptığı oyunda yine Şehir Tiyatroları oyuncusu Levent Muratoğlu ve Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Okulu mezunu Sadettin Yalta’nın performansı izleyicilerle buluşacak. 13 Aralık Pazar 14.00’da prömiyer yapacak olan Canko adlı oyun öncesi açıklama yapan Yönetmen Selim Taylan Ertuğrul, “Gösteri Sanatları Merkezi’ni kurarken düşündüğümüz ve hayalini kurduğumuz en önemli şey yıllardır çalıştığımız ve yaşadığımız Kocaeli’ye tiyatronun yanında, içinde bir çok sanatsal aktiviteyi de barındıran bir sanat atölyesi kazandırmaktı. İsmini Gösteri Sanatları Merkezi koymamızın en önemli nedeni de budur. Tiyatromuzun açılışını iki aydır üzerinde çalıştığımız Canko adlı kukla oyunu ile yapıyoruz. Gösteri Sanatları Merkezi’nin açılışını kukla oyunu ile yapmamızın nedeni kuklanın çocuklar ve yetişkinler üzerinde önemli olduğu kadar etkili bir gösteri aracı olmasıdır” dedi.

‘ALIŞILMIŞIN DIŞINDA BİR KUKLA OYUNU’

Oyunun hikayesinden de kısaca bahseden Ertuğrul, “Oyunu yazarken evrensel bir masal olan Yalancı Çoban hikayesinden esinlendim. Canko Oyunu basit şekliyle yalan söyleyen ve yaramazlık yapan bir çocuğun çevresindekilerin çabasıyla olumlu yönde değişimini ve dönüşümünü anlatır. Bu oyun çocuklara yalan söylememeyi, büyüklerine saygısızlık yapmamayı, hayvanlara kötü davranmamayı, sorumluluk bilinciyle hareket etmenin ve dürüstlüğün ne kadar önemli olduğunu öğütler. Gösteri Sanatları Merkezi olarak yakından tanıdığımız Kocaeli seyircisi ile pazar 14.00’da Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde buluşmayı dört gözle bekliyoruz. Kocaeli seyircisinin görmeye alışık olmadığı türden kuklalarımızla hazırladığımız gösterimizi çok beğeneceklerine inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

http://www.bizimkocaeli.com/haber/guncel/bu-kukla-oyununu-kacirmayin!/148170.html

http://www.gazetegebze.com.tr/kultur-sanat/cocuklar-kukla-oyunu-ile-eglendi-h2855.html

http://www.spor41.com/manset/ihsaniyespor-alkislanacak-davranis/

http://www.kocaeligazetesi.com.tr/gosteri-sanatlari-merkezi-acilisi-canko-ile-yapiyor-653609h.htm

http://www.tekkocaeli.com/canko-adli-kukla-oyunu-seyircisi-ile-bulusuyor/

http://www.izmitcity.com/guncel/bu-kukla-oyununu-kacirmayin-h12882.html

http://www.ozgurkocaeli.com.tr/alisilmisin-disinda-bir-kukla-oyunu-288974h.htm

WhatsApp chat